Sprzedaż

Najczęściej zadawane pytania PDF Drukuj Email
sobota, 06 kwietnia 2013 14:09
  1. Czy TBS Tarnobrzeg przewidują (planują) – w związku z wejściem w życie przepisów o wykupie lokali z TBS – umożliwić wykup mieszkań przez najemców. Na jakich zasadach?
  2. Jak obliczana jest dokładnie kwota czynszu w TTBS? Jaką kwotę stanowi splata kredytu przez najemcę? Czy kwoty spłaty tego kredytu będą uwzględnione w przypadku wykupu lokalu? Czy w przypadku rezygnacji z najmu spłata kredytu „przepada”? Dlaczego kwota kredytu jest „ukryta” w wyliczeniach z TBS i informacjach jakich dostają najemcy?
  3. Prosimy o wyjaśnienie czy w TBS funkcjonują dwie różne Umowy zawierane przez TTBS z najemcami: Umowa najmu lokalu podpisana przez najemców TTBS przed 2005 r. i Umowa partycypacji podpisywana przez „nowych” najemców?
  4. Prosimy o odpowiedź czy w związku z nową Ustawą o wykupie mieszkań z zasobów TBS część najemców zostanie pozbawiona tej możliwości z uwagi na zawarcie z TTBS umowy najmu, bez umowy partycypacji?
  5. Jaka jest różnica między umową najmu (umowy zawarte przed 2005 r.), a umową partycypacji (po 2005 r.). Czym różnią się te umowy zawierane z mieszkańcami TTBS, jaka była różnica finansowa przy wpłatach kaucji i partycypacji? Czy prawdą jest, że „starzy najemcy” wpłacali kaucje za mieszkania w wysokości ok. 8000-9000 zł, natomiast „nowi” najemcy wpłacali kaucję za mieszkania w wysokości 1000-2000 zł + kwota partycypacji?
  6. Które preferencyjne kredyty z Banku Gospodarstwa Krajowego lub Krajowego Funduszu Mieszkaniowego zostały częściowo umorzone? Jak to przekłada się na spłatę kredytów przez najemców?
  7. Czy w jednym budynku mieszkalnym (bloku) mogą zdarzyć się różne umowy najmu mieszkania dla najemców? np. jedna osoba ma tylko umowę najmu, a inna umowę partycypacji? Co gdy lokator, który miał umowę najmu zrezygnuje z lokalu, a na jego miejsce wejdzie nowy najemca – jaką umowę podpisze nowy najemca: najmu czy partycypacji? Czy „nowy” najemca spłaca kredyt pomniejszony o kwotę spłaty przez wcześniejszego najemcę?
  8. Czy może zaistnieć taka okoliczność, ze w jednym bloku, część mieszkań z zasobów TTBS zostanie sprzedana a część nie – z uwagi na różne umowy?
  9. Czy można zmienić lub anektować umowę najmu na umowę partycypacji? Czy mieszkanie można przepisać na współmałżonka?
Poprawiony: niedziela, 07 kwietnia 2013 12:15
 

Imieniny

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni

Pogoda

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterW tygodniu304
mod_vvisit_counterWszystkich213414


Telefony alarmowe:

Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Sp. z o.o. w Tarnobrzegu

ul. Mickiewicza 4

39-400 Tarnobrzeg
telefon: (15) 822-98-60
fax. (15) 822-98-62

e-mail: tarnobrzeskitbs@poczta.onet.pl

Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnobrzegu
wpisane do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie Krajowy Rejestr Sądowy Numer: 0000001285;
NIP 867-19-77-128,
REGON 831208154,

Oddział 1 w Tarnobrzegu, nr konta:© 2013 Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Spolecznego Sp. z o.o. w Tarnobrzegu